Rozhovor: Zdeněk Zderadička

31.03.2020

"Choď vždy na fotbal pokud to jde, i když se ti zrovna nechc , protože může přijít doba, kdy budeš chtít a nebudeš moct"  

V dalším rozhovoru vám představíme hráče, trenéra a člena výboru zároveň, Také vám prozradíme, jak Zdeněk Zderadička přišel k přezdívce HUDLA.


  • Jaká byla tvoje fotbalová cesta ? A co tě u fotbalu stále drží ?

S fotbalem jsem začínal v 6 letech ve Velkých Popovicích. Zde jsem zůstal do 14 let a pak putoval na zkušenou do SK Viktoria Žižkov. Celkem se mi dařilo dávat branky a tak si mě tenkrát vybral Meteor Praha, který postoupil do České ligy dorostu. V Meteoru to byla krásná léta, díky výborné partě a náročnému trenérovi. V Meteoru jsem hrál 2 roky za dorost a 2 roky za muže. Pak pro mě přišla zlomová chvíle a přišel do tehdy velmi ambiciózních Kunic, se kterými jsem za 15 let prožil krásná fotbalová léta ( ještě chvilku bych v tom chtěl pokračovat)

  • Jaká je tvá první vzpomínka z fotbalového prostředí ?

První vzpomínka je asi když jsem se šel poprvé podívat na fotbal dospělých a líbila se ta atmosféra. Lidi, fandění, góly a hlavně tenkrát limonáda do kelímku a párek na tácek.

  • Kdo byl pro tebe motivací a kdo tě k fotbalu přivedl ?

Ten, kdo znal mého otce, tak má asi jasno. Byl to fotbalový fanatik a prý se to dědí.

  • Jak je známo, kluky zajímají nejvíce kopačky, jaké jsou tvoje preferované ?

Tak já se už tak trochu řadím do té starší generace a vždy jsem preferoval Adidas. Model COPA Mundial. Nyní jsem akorát přešel na novější verzi COPA série.

  • Proč se ti říká Hudla ?

To je delší příběh. Tak totiž říkali tátovi, když dělal na stavbě a místo hurdisků říkal HUDLISKY a už mu to zůstalo, tak jsem to po něm zdědil.

  • Máš nějakou vtipnou historku z fotbalu ?

Tak ty vtipné jsou spíš po zápase, když se rozjíždí třetí poločas.(smích)  Ale jednou nám cestou do Chebu na utkání upadl na dálnici motor.

  • Jak vnímáš vývoj kunické kopané, co by jsi v klubu chtěl změnit ?

Myslím si, že vývoj jde správným směrem. Do klubu se podařilo přivést kvalitní trenéry a co je důležité, začali jsme vychovávat svoje vlastní trenéry, což považuji za jeden z nejdůležitějších kroků ve fungování klubu do budoucna. Dále je tu spolupráce s kluky ze Světic, a tím i nárůst hráčské základny. Naplánované jsou i projekty na hrací plochy a zvelebování areálu, jak v Kunicích, tak ve Světicích. Budeme věřit, že se z toho něco povede.

  • Jaký klub, osoba, projekt tě v tvé trenérské činnosti inspiruje ?

Tak mě hlavně inspiruje zájem hráčů. Při zájmu se pracuje a vymýšlí program mnohem lépe . Jako svůj hnací motor mám momentálně děti ve starší přípravce ale vidět jak se vám naplňují mladší ročníky, nadšenými hvězdami je ta správná inspirace do další práce.

  • Co by jsi popřál mladým hráčům TJ ?

Tak jelikož jsem si něco odkopal, přes 21 let, tak jsem došel k jednomu rčení. Je to hlavně o tom, aby si každý hráč uvědomil, že je v týmu, tým na něj spoléhá a stejné by to mělo být i na opak. "Choď vždy na fotbal pokud to jde, i když se ti zrovna nechc , protože může přijít doba, kdy budeš chtít a nebudeš moct" . V této době to platí několikanásobně.  


Za TJ Kunice ti děkujeme nejen za rozhovor, ale za organizační, hráčskou, trenérskou práci, kterou pro fotbal v Kunicích odvádíš. Přejeme ti hodně zdraví a šťastnou karanténí domácnost.