Žáci - Utkání ve Velvarech

14.05.2019

Přinášíme Vám hodnocení utkání trenérem Štěpánem Kmentem.

Soupeřem starších žáků byly Velvary, druhý celek krajské soutěže a tým, se kterým jsme měli pasivní bilanci. Utkání se z důvodu úpravy travnatého hřiště hrálo na umělé trávě, což se paradoxně ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů. Tráva 4. generace byla sice úžasná, ale naši kluci si nemohli zvyknout na rozdílný způsob vedení míče a přihrávek. Domácí tým na tomto hřišti pravidelně trénuje. Rozměry byly limitní, zejména délka hřiště byla na samé hranici tolerance.

Nastoupili jsme oslabeni o tři hráče základní sestavy z vítězného zápasu s Voticemi - Kuba "Kaudy" Kaucký, Pavel Sýkora a Taylor Mc Adam. Nominoval jsem tedy tři hráče z kategorie mladších žáků - Ríša Hnilička, Adam Lener, Ondra Růžička - kluci byli skvělí!

Utkání jsme začali velkou převahou a kontrolou hry. Výborně jsme kombinovali a nepustili jsme soupeře k míči. V 8. minutě jsme z brejku obdrželi branku, ale naše hra byla stále výborná. Zhruba od 15. minuty se začali prosazovat soupeřovi hrotoví útočníci, kteří dostávali dlouhé nakopávané balony za obranu a vzhledem k délce hřiště se dostávali okamžitě do gólových šancí. Všechny tyto šance pochytal Dan Moravec a držel naše akcie nahoře. Bohužel jsme ve 27. minutě inkasovali po rohu, který tým z Velvar zvládl na jedničku. Nedalo se to bránit. Poločas 0:2, ale herně jsme byli jasně lepší.

Druhá půle začala katastrofálně. První útok, cca po 30 vteřinách hry jsme inkasovali z brejku. Kluci to ještě zkusili a opět si vytvořili tlak. Nicméně ze stejné situace - brejk - jsme dostali čtvrtou branku a bylo po zápase. Velvary začaly hrát konečně fotbal a my jsme dali příležitost všem klukům z lavičky. I přes našich několik šancí jsme branku nevstřelili. Nejvíce po gólu volala krásná dalekonosná střela Kuby Kmenta, která skončila na břevně již překonaného brankaře.

Dvakrát jsme ještě inkasovali z identických situací - dlouhý nákop - brejk a zakončení. Tým soupeře měl kvalitní tři hráče, kteří nabíhali za naši obranu a měli nadstandardní efektivitu v zakončení. Tato jednoduchá taktika slavila úspěch. Soupeři jsme pogratulovali k vítězství, protože prostě byli lepší. Hodně toho navíc pochytal Dan Moravec a byl naším nejlepším hráčem.

Prohra 0:6 je krutá, ale i takové zápasy se dějí