Velký úspěch i s naším zastoupením.

02.10.2022

OKRESNÍ VÝBĚR PRAHY - VÝCHOD U12 JE NEJLEPŠÍ V REPUBLICE!


Z našeho klubu se reprezentace zúčastnili hráči: Kubice František, Kučera Jan, Horálek Adam, Souček Tomáš, Němeček Antonín a trenér Zdeněk Zderadička 

Do Třemošnice se v úterý sjely čtyři nejlepší okresní fotbalové výběry kategorie U12 z celé republiky, aby si na dvoudenním finálovém turnaji poměřily síly. Mezi účastníky nechyběl ani okres spadající pod SKFS. Fotbalisté z Prahy - východ nakonec celý turnaj ovládli a jsou nejlepší v republice!

Tým trenérů Zdeňka Zderadičky a Romana Nešpora nastoupil k prvnímu utkání proti OFS Náchod a vyhrál ho 3:2. Ve zbylých dvou zápasech si Pražané připsali dvě jednoznačné výhry 3:0 proti OFS Klatovy a MěFS Brno. Finálový turnaj tak ovládli s plným počtem bodů.

Cesta na závěrečný turnaj byla dlouhá. "Nejprve jsme hráli meziokresní turnaje se čtyřmi sousedními okresy. Pak se hrálo o vítězství ve středních Čechách a následně jsme bojovali na republice," popsal Grassroots trenér mládeže OFS Praha - východ Martin Zeman, který byl u týmu jako vedoucí. "Vždycky jedeme vyhrát a děláme proto maximum. Když se to nepovede, máme alespoň čisté svědomí. Klukům jsme věřili. Máme dostatečně kvalitní kádr. Hráči jsou dokonce poptávaní nebo již přestupují do vyšších soutěží."

Okresní výběry jsou do úrovně krajských přeborů a do vítězného celku dodalo hráče celkem šest mančaftů. "Síla byla v týmovosti. Měli jsme i silné individuality, o nichž svědčí individuální ocenění pro nejlepšího střelce, které si odvezl Miroslav Čajan," zdůraznil Zeman.

Vítězný tým Prahy - východ se skládal už na předvýběrovém tréninku, kam byli pozváni talentovaní hráči ze všech klubů. Z nich se udělal výběr, který se scházel pravidelně jednou měsíčně ke společnému tréninku.

Velkou radost z úspěchu měl také předseda Komise mládeže OFS Praha - východ Michal Šmíd: "Až takový úspěch jsem neočekával. Poslední roky nejsou ale úspěchy OFS Praha - východ náhodou. Už třetím rokem jsme se dostali do republikových bojů. Dala se tady do kupy skvělá parta trenérů, která se kolem týmu pohybuje. Začali s námi spolupracovat i týmy na okrese, které posílají kluky do výběru s cílem reprezentovat náš okres. Každý se snaží pomoct a všichni táhnou za jeden provaz. Zvedají se i soutěže přípravek a žáků. Možná je to i tím, že je na jaro rozdělujeme do výkonnostních skupin, takže si zahrají těžká utkání. Poděkování patří také celému vedení OFS Praha - východ."

Praha - východ: Čajan Miroslav, Münnich Daniel, Kolařík Ondřej, Prištic Roman, Šopejstal Dominik, Horálek Adam, Souček Tomáš, Kubice František, Biriukov Ivan, Zharchyskyi Marat, Porsch Daniel a Poljak Pavel.

Zastoupené kluby: FK Brandýs-Boleslav, TJ Kunice, SK Vyžlovka, FK Radošovice, TJ Sokol Hrusice, TJ Aero Odolena Voda.

Realizační tým - trenéři: Zdeněk Zderadička, Roman Nešpor Vedoucí: Martin Zeman.