St. žáci - Utkání v Kročehlavech

08.04.2019

Přinášíme vám hodnocení utkání Štěpána Kmenta:

Utkání v Kročehlavech bylo zápasem jara. Po předchozí výhře a posunu na třetí místo tabulky, jsme měli na dohled druhé a dokonce, při dobré konstelaci, i první místo krajské soutěže. Předpokladem byla výhra s vedoucím týmem Kročehlav.

Domácí tým nastoupil s fyzicky disponovanými hráči, kteří skvěle využívali nadstandardní šířku hřiště (letiště). My jsme nastoupili v optimální sestavě, byť řada hráčů bohužel netrénovala všechny tréninkové jednotky. Začali jsme mírnou převahou a vytvořili si tlak, který však nevedl k zakončení. Utkání v prvním poločase bylo velmi vyrovnané.

Druhý poločas pro nás začal katastrofálně. Po zaváhání ve středu hřiště jsme propadli i v obraně a nenavázali se na křídelního útočníka, který po sólu šťastným gólem otevřel skóre. Kluci se snažili, ale kvalita soupeře a bázlivost některých hráčů byla příčinou menšího procenta držení míče. Přesto jsme si vypracovali několik gólových příležitostí, ale ani Tomáš Lhocký nebo Honza Navrkal branku nevsítili.

Tradiční opory si vybraly slabší formu a další hráči hráli pod svoje možnosti. To se samozřejmě může stát, ale co je neomluvitelné je chování některých hráčů. Svým chováním poškodili ostatní kluky a tým jako celek. Tento zápis vznikl v úterý, po pondělním tréninku. Vše jsme si na tréninku vyříkali a přišla první omluva, která se samozřejmě přijímá.

Věřím, že to pro kluky bude memento a ponaučení. Jako tým jsme se dohodli, že raději budeme hrát v oslabení, ale všichni s úctou jeden k druhému, soupeři a rozhodčímu.

Musíme uznat, že tým Kročehlav byl o něco lepší a klidnější.

O třetí místo se budeme prát s týmem Libiše v nejbližším utkání.