Rozhovor: Pavel Lehovec

15.04.2020

Dnes vám v rozhovoru představíme odchovance, navrátilce do A týmu a hudebníka Pavla Lehovce. 

"Kunice od začátku až do konce!" 

 • Jako jeden z nejdéle působících hráčů v Kunicích, mohl bys nám popsat tvou fotbalovou kariéru?
  S fotbalem jsem začal někdy v 6 letech stejně tak, jako asi všichni kluci v Kunicích. Moc jiných sportů tehdy nebylo, takže volba byla jasná. Moje kariéra je vcelku dost jednoduchá, v dorosteneckém věku jsem měl sice pár nabídek na změnu působiště, ale vždy převládla možnost hrát se svými kamarády a hrát fotbal pro radost. Takže Kunice od začátku až do konce!

 • Vzpomeneš si na nějakou vtipnou historku?
  Hraju už dost dlouho, takže historek je moc na to, abych mohl vybrat jen jednu. Jako v životě byly smutné i veselé. Naštěstí těch veselých je mnohem více a dá se na ně vzpomínat v pozápasových sezeních v hospodě.

 • Kromě fotbalu se věnuješ jiným sportům a hudbě, řekneš nám více?
  Mám rád aktivní život, snažím se sportovat jak to jen jde. Nejvíc asi jezdím na kole, in-linech, lezu po skalách a v zimě lyžuju, a to jak na sjezdovce, tak i mimo ní. Hudba pak doplňuje můj život extroverta, který je rád ve společnosti. Naučil jsem se na několik nástrojů a prošel několika uskupeními a nyní jsem pevně zakotven ve 2 kapelách.

 • V Kunicích si působil i jako trenér, jaké z toho máš zkušenosti?
  Bylo to v době mého studia na fakultě a byla to dobrá zkušenost, která vlastně doplnila mojí další instruktorskou praxi. Vedl jsem minipřípravku, tedy ty první krůčky s míčem u nohy. Je fajn vidět, že kluci, kterým jsem utíral v pěti letech nudle u nosu, vydrželi a jsou nyní už v dospělém fotbale a sedí se mnou v kabině.

 • Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům a členům?
  V současné době snad jen všem popřát pevné zdraví, zbytek už se nějak vyřeší.