Rozhovor: Michal Skála

03.04.2020

"Jde o to najít si kamarády, zažívat s nimi výhry i prohry nejen na hřišti, ale i v životě."

V dnešní rozhovoru Vám představíme útočníka A týmu Michala Skálu, který střílí branky nejen na fotbalovém trávníku, ale i za hokejový tým HC Haddocks Kunice 

  • Řekni nám, jak si vyrůstal s fotbalem v Kunicích a co tě u fotbalu stále drží?

S fotbalem v Kunicích jsem začal asi v pěti letech a v podstatě jsem to měl již předurčené, jelikož jsme měli fotbal v rodině a všichni kamarádi v Kunicích hráli nebo začínali se mnou. Táta dokonce v Kunicích působil jako trenér, takže to byla klasická tlačenka.

  • Kdo byl pro tebe motivací a kdo tě k fotbalu přivedl ?

Největší motivací byl můj starší brácha, se kterým jsme mezi sebou od mala soutěžili, takže jsme spolu fotbalově rostli. Myslím, že mám velkou zásluhu na tom, co ve fotbale dokázal a prošel, jelikož jsem ho vše naučil.

A řekl bych, že otázku, kdo mne přivedl k fotbalu jsem již zahrnul do první odpovědi

  • Jak je známo kluky zajímají nejvíce kopačky, jaké jsou tvoje preferované ?

S kopačkami momentálně procházím obdobím, kdy zkouším různé typy, druhy, značky a hledám ten vysněný střevíček. Prozatím jsou to kopačky Nike Tiempo legend, to je zatím nejlepší bačkora, kterou jsem měl na noze

  • Jaká je tvá první vzpomínka z mládežnických týmu Kunic ?

Těžko hledat tu první, pro mě jsou začátky v Kunicích celkově krásná vzpomínka, za kterou se moc rád ohlédnu.

  • Máš nějakou vtipnou historku z dorostu nebo žáků ?

Historek je strašně moc, ty nejlepší nejsou zrovna publikovatelný. Pamatuju si, kdy jsme teď už bývalému brankaři dali do strečáků hřejivku do oblasti, kde mu to nebylo zrovna příjemné Po chvilce z tréninku musel odběhnout s křikem a trochu si i zanadával.

  • Jak vnímáš vývoj kunické kopané, co by jsi v klubu chtěl změnit ?

Myslím si, že v poslední době se fotbal v Kunicích ubírá dobrým směrem. Pracuje se hodně s mládeží a myslí se hlavně na budoucnost Kunic, což si myslím, že je skvělé!! Rozhodně bych nic neměnil, možná jen bych se mohl konečně stát kapitánem.

  • Znáš nějakou pro tebe kunickou legendu ? Hráče, který se do kronik zapsal nesmazatelně ?

Pro mě je největší Kunická legenda můj táta, který byl skvělý fotbalista a skoro celou kariéru zde odehrál. Samozřejmě Láďa Hašek, který dostal Kunice až do ČFL, což chce určitě hodně úsilí. Chtěl bych taky zmínit trenéra A-týmu Lukáše Lišku, který i po pádu do 1.A třídy udržel a dal dohromady skvělou partu, za což jsme mu všichni vděčný

  • Co by jsi popřál mladým hráčům TJ ?

Mladým hráčům Kunic bych chtěl popřát, aby jim fotbal v Kunicích dělal maximální radost. Aby se ho drželi, protože je pohyb důležitý, ale nejde jen o fotbal. Jde o to najít si kamarády, zažívat s nimi výhry i prohry nejen na hřišti, ale i v životě. A tak to má být.