Podívali jsme se, jak tráví karanténu dorostenci

07.04.2020

Jak trávíte čas v době karantény, která postihla kolektivní sport ? Přečtěte si, jak se se situací vypořádávají naši dorostenci.

Lukáš Mařík

V této mimořádně situaci pro nás pro sportovce je to těžké období. Ale já to zároveň vnímám, jako příležitost na sobě zapracovat jak po kondiční, silové, ale i fotbalové stránce. Každý den se snažím využívat domácí posilovnu, kde využívám i běhací pás. Rád vyběhnu za hezkého počasí i ven, abych taky nadýchal trochu čerstvého vzduchu. Samozřejmě se v rámci možnosti snažím i udržovat práci s balónem. Přeci jenom nejsme maratonci, ale fotbalisti, takže i ten balón je důležité nevynechávat a zkoušet na tom stále pracovat. Uvidíme, kdy se znovu dostaneme na hřiště a budeme si užívat fotbalu jako donedávna. Těším se, až se znovu uvidíme na hřišti. A pamatujte SPOLU JSME NEJSILNĚJŠÍ.

Svoboda Marek

Hodně často sportuji u nás na zahradě nebo okolo domu. Chodím si kopat se sousedem, jezdím na kole a běhám , také se hodně učím.

Vydržte, až se vrátíme do normálu budeme silnější a zapálenější do toho co máme rádi ⚽!

Aleš Kocman

Čas trávím hodně děláním úkolů do školy, ale samozřejmě se věnuji fotbalu, chodím běhat nebo si jdu jen tak zakopat sám, ale taky chodíme s kámošem. Vzkázat bych chtěl všem pevné zdraví, a ať fotbal v Kunicích podporují nadále, protože to stojí za to!

Eliáš Unruh

Ráno vstávám okolo 9:00 a zhruba polovinu dne strávím prací do školy a jinými povinnostmi. Zadání dostáváme většinou s nějakým předstihem, takže si vždy na začátku týdne rozplánuju, kdy co udělám v závislosti na datu odevzdání. Končím s tím tedy každý den zhruba ve stejný čas. Odpoledne většinou začnu tím, že jdu ven si zaběhat, zakopat si s míčem na hřiště nebo vezmu kolo a jdu se projet. Večer nakonec trávím posilováním, protahováním a následným relaxem u televize, knížky nebo hrou na bicí.
Sportu se věnuji nějakým způsobem každý den. Většinou individuálně, ale občas jedu třeba i s tátou na kolo nebo si spolu jdeme jen tak zaběhat.
Vzkaz pro kamarády z klubu: Zbytečně neplýtvat časem, i když se zdá, že je ho hodně nebo dokonce více. Protože kdo tohle vezme jako příležitost pro osobní rozvoj, tak z toho pak může hodně těžit. Sám se snažím čas trávit efektivně, ale přiznávám, že ne vždycky je to jednoduché.


Dan Moravec

Čas trávím učením, přípravou na zkoušky, hraním na počítači a na zahradě hlavně nožičkuji s balónem. Sportovat se snažím - posiluji a denně jezdím na kole. 

Ondřej Urbanec 

Sportu se věnuji i přes omezení. Dávám si 3krát týdně posilování. Přesně mám rozřazeno co, kdy, a v jakých opakováních cvičím. Dále mám 2krát týdně fyzičku. Podle svého fyzického stavu si vybírám jestli zvolím jízdu na kole, běh na delší trať a nebo kopečky. Samozřejmě nesmím zapomenout na fotbal. Věnuju se spíš technice, takže si udělám kužílky ze všeho co najdu v okolí a snažim se je obíhat a střídat všechny různé typy vedení balónu. Toto je spíš odpočinková aktivita. Treninky se snažím dělat pokaždé alespoň 1h.

Adam Heneš č. 16 

Čas, kterého mám teďka víc než dost trávím především školou, běháním a cvičením. Sportu se samozřejmě věnuji. Například s bráchou na zahradě, tak i třeba individuálně na hřišti. Chtěl bych všem popřát pevné zdraví a trpělivost s touto nepříjemnou situací.

Všichni pevně doufáme, že to co nejdříve skončí a budeme moci opět naplno trénovat 🙂