Muži A - Zderadička zničil Zruč

23.09.2019

V 5. kole Fumbi 1.B třídy jsme doma porazili Zruč nad Sázavou 5:0.


Do utkání vstoupili oba týmy s útočnou náladou, a tak se hra ze začátku utkání přelávala na obě strany, avšak hráči Kunic byli v kombinacích efektivnější, i proto se hned ze začátku utkání dostli do samostatných úniků Zderadička, Frýda a Skála. Nejprve se do úniku dostal Skála, ale nedokzal ani zakončit, následně byl Frýda sražen v pokutovém území golmanem hostí bez úmyslu hrát míč a Zderadička z penalty vstřelil první branku utkání.

O 2 minuty později se po střele Frýdy odrazil míč do branky od obránce hostů a skóre bylo 2:0 pro Kunice.

Od této chvíle bylo utkání diamentrálně jiné. Soupeř se pohyboval v bloku na své polovině a domácí hráče ani nenapadal. Náš tým naopak disciplinovaně držel balon na kopačkách a čekal na chybu v posunech soupeře, která do poločasu ještě přišla.

Ve 35. minutě se dostal opět do samostatného úniku Zderadička a po kličce na brankaře uklízel míč do prázné branky - 3:0.

V druhém poločase se hrálo pouze na jedné polovině hřiště, soupeř držel blok před svým pokutovým územím a kunický tým je ostřeloval. Šlo prakticky o dobývání soupeře a zkorigování finálního výsledku.

Ten pozměnil ještě dvakrát Zderadička, který nejprve po pěkné kombinaci Zakončoval na dvakrát a následně dorážel centr na zadní tyč.

Utkání jsme zvládli, soupeř byl disciplinovaný a dobře takticky připravený, kdyby hru otevřeli jako například Zvole, mohlo mít utkání větší rozdíl.