Muži A - Premiéra v novém roce s Ostrou

18.02.2022
Fotbalové A mužstvo zahájilo přípravu začátkem února, ve vlastním areálu v Kunicích. V sobotu 19. února 2022 od 18:00, na umělé trávě v Újezdě Praha 4, nastoupí i k prvnímu utkání v tomto roce.

Do zimní přípravy s prvním mužstvem Kunic, se zapojili všichni stávající hráči, nechyběli také i nově příchozí posily.

Dlouhodobě se potýkáme s několika výpadky ze sestavy, z důvodu přetrvávajících zranění z podzimní části sezóny, a tak je velmi pravděpodobné, že se všichni můžeme těšit i na výraznou obměnu sestavy pro nadcházející přípravná utkání.

Již delší dobu sledujeme především mladé hráče, kteří se k nám připojili v létě z dorostu, stejně tak sledujeme i stávající hráče staršího dorostu, tak aby byla zajištěna návaznost na týmy dospělých. I z tohoto důvodu se dá v dlouhodobém měřítku konstatovat, že právě v Kunicích v posledních letech nastupuje vždy velmi mladý tým.

Z posledních mistrovských utkání nám vyplývá, že se nám lépe hraje se silnějšími týmy, Které hrají útočný kombinační fotbal. Naopak větší problémy nám dělá soupeř, který brání v bloku, dokonce se stahuje až do svého pokutového území, což pro nás není vůbec komfortní. I právě díky této skutečnosti, jsme se rozhodli pro přípravu v jiném stylu, než jsme praktikovali v předchozích 3 letech.

V rámci přípravných utkání nás tedy čekají týmy, jako jsou Ostrá, Líbeznice, Pečky. K prvnímu utkání nastoupíme v sobotu na uměle trávě v Újezdě Praha 4, kde vyzve me tým z Ostré. Právě do tohoto utkání půjdeme s obměněnou sestavou, kdy největší prostor dostanou právě mladí hráči, zároveň se dá předpokládat, že i u některých zkušenější hráčů, budeme takzvaně experimentovat s jejich začleněním na různé posty. Právě k tomu nám vždy přípravné utkání sloužily a je potřeba dát všem hráčům jednoty možnost a stanovit tak pro všechny hráče stejnou startovací čáru.

Věříme, že jsi na naše utkání najdete cestu a přijdete nás i v přípravě podpořit.