Muži A - Kunice - Jílové 3:2

30.08.2019

V prvním utkání nové sezóny jsme v H+H aréně přivítali FC Jílové, které sestoupilo z 1.A třídy.

Do utkání jsme vstoupili špatně, soupeř nás přehrával a zejména ve středu hřiště dominoval. I tak se šance střídali na obou stranách.

Do vedení šli hosté, když po individuální akce po naší levé straně přilétl na malé vápno centr ze strany a útočícímu hráči Jílového stačilo jen nastavit špičku kopačky. Následně jsme začali na soupeře více presovat, kdy jsme se po několika chybách zejména brankaře hostí dostali do vyložených šancí, které jsme nedokázali proměnit.

Před koncem poločasu jsme stihli ještě vstřelit vyrovnávací branku. Po krásném centru Prokše našel míč hlavou Janků a srovnal na 1:1.

V druhé půli jsme nastoupili s jinými pokyny a stylem hry, což se nám vyplatilo a Frýda přehozením golmana zvýšil skóre na 2:1. 

Hra se od té doby přelévala z jedné strany hřiště na druhou, i tak se ale soupeř opět dostal do situace, kdy dominoval na hřišti. V nastaveném čase se musel líbit hra především diváků, naopak trenerům mohla přinést pár vrásek do čela.

Nejprve naši hráči neproměnili šanci po úniku Štrajta, následně hostující tým nastřelil břevno a tyč. Po nastřelení tyče šli naši hráči do protiútoku, kdy se dostal do samostatného úniku Štrajt, který se střelecky nemýlil a ukončil tak utkání stavem 3:2.

U soupeře bylo vidět, že stále drží tempo vyšší soutěže a bude jedním z favoritů této skupiny. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za přístup k utkání a věřím, že se herně do příštího zápasu ještě zvedneme.