Muži A - Čtyři branky v síti Zvole

03.06.2019

Sokol Zvole - Tělovýchovná jednota Kunice 0:4 (0:1)

V sobotním horkém dni nás čekalo utkání na svažitém a velkém hřišti Sokola Zvole. Velké horko se podepsalo i na hře, jelikož hráči bojovali především s fyzičkou, než aby se soustředili na pohledný kombinační fotbal, každý souboj na nerovném hřišti za takového počasí byl zcela vyčerpávající.

V prvním poločase se hra přelévala doslova nahoru a dolů s protiútoky obou týmu, jelikož oba dva týmy byly po většinu poločasu roztažené a nestíhali se postavit do obraného postavení. Proto si náš tým vytvořil hned několi slibných šancí, avšak Frýda, Zaal, Skála a Hosnedl své vyložené brankové přiležitosti neproměnili. Jedinou branku v prvním poločase zaznamenal po rohovém kopu Janků, když nás poslal do vedení 0:1.

Ani ve druhém poločase jsme nebyli schopni vyložené šance proměnit a soupeř už se do šancí prakticky vůbec nedostával, převážně se tedy hrálo na jeho půli. Změna přišla až v 80. minutě, kdy na hřiště nastoupili Al Obaid Jakub a Ševčík Ondřej, kteří celé utkání prakticky rozhodli. 
Nejprve se po úniku na levé straně hřiště prosadil Obaid, následně ten samý hráč nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 0:3. Poslední tečku za utkáním dodal i střídající Ševčík Ondřej, který prostřelil golmana domácích mezi nohama a ustanovil v 90. minutě konečný výsledek na 0:4.

Hráči si zaslouží poděkování za bojovnost a vůli nutit se k pohybu i za takovýchto teplot. Zasloužené vítězství a posun na 6. místo tabulky.