Dorost - soustředění na Smejkalově boudě

10.08.2021
V termínu od 31.7. do 6.8. náš dorostenecký tým podstoupil soustředění, kde se připravoval zejména po taktické stránce na blížící se první mistrovské utkání. Ubytován byl tým již poněkolikáté na Smejkalově boudě u Vrchlabí, dvakrát denně tým přejížděl autobusem do nedalekých Kunčic nad Labem, kde pro naše potřeby místní správce zařídil velmi kvalitní hrací plochu.
Ač měli hráči již za sebou běžeckou přípravu, dvoufázové tréninky se podepsaly stupňující se únavou. V rámci jejího rozmělnění tak hru zpestřilo i trio trenérů. Z nich se hned při prvním startu zaskvěl trenér Jan Vodička, který se ihned uvedl dvěma brankami.
Předposlední den jsme odehráli přátelský dvojzápas proti diviznímu celku z Náchoda. Zápas starších dorostenců nabídl velmi pěknou podívanou s vyrovnaným průběhem až do samotného konce, kdy soupeř udeřil na 2:4. Z důvodu nedostatku hráčů se několik starších dorostenců soupeře zapojilo i do zápasu mladších. I přes velkou snahu se našim mladíkům nepodařilo soupeři vyrovnat, alespoň si však ve druhém poločase připsal vstřelenou branku, což soupeř psychicky neunesl a pokusil se vyvolat potyčku.
I přes porážky v přátelských zápasech proti soupeři hrající vyšší soutěž můžeme říci, že se soustředění vydařilo. Zejména se podařilo více zapracovat do týmu hráče ročníku 2006, které čekal po covidové pauze náročný přesun rovnou do dorostenecké kategorie. Zároveň kluci dokázali zúročit týdenní práci v prvních mistrovských zápasech. Starší dorost si připsal velmi cennou výhru 2:1 se silným týmem Kladna po brankách Lhockého s Svobody. Mladší dorost statečně vzdoroval až do posledních minut, kde však soupeř utkání zlomil dalšími brankami na 1:5.